Kinostrada - Myślostrada

Temat: Wciągnęli na świątynię 800-tonową konstrukcję
szkoda tylko, że protokołu zniszczenia nie będzie ;-)
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,752,99264768,99264768,Wciagneli_na_swiatynie_800_tonowa_konstrukcje.htmlTemat: ale temat - do poczytania !
...w tej sprawie żadnych działań. W grudniu ubiegłego roku Józef B. został odwołany ze stanowiska pod zarzutem utraty zaufania. 13 stycznia tego roku policjanci komisyjnie otworzyli szafę pancerna, w której komendant przechowywał narkotyk. Amfetaminy tam jednak nie znaleźli. Józef B. twierdzi, że komisyjnie spalił narkotyk w piecu centralnego ogrzewania. Nie potwierdzili tego jednak żadni świadkowie, nie ma również protokołu zniszczenia używki. Prowadzący dochodzenie prokurator nie wykluczył, że były komendant policji po złożeniu wyjaśnień może zostać aresztowany. Dochodzenie prowadzi plon śledczy suwalskiej prokuratury.
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,74,4384589,4384589,ale_temat_do_poczytania_.html


Temat: Zwrot weksla in blanco.
Duza czesc umow, szczegolnie kredytowych zabezpieczana jest wekslami wlasnymi in blanco. Niestety, czesc bankow po wygasnieciu umowy kredytowej, zamiast zapytac, albo odeslac weksel - protokolarnie go niszczy. Jak to wyglada w swietle przepisow prawa ? W sumie pomimo protokolu zniszczenia weksla nigdy nie mam 100 % pewnosci (jezeli weksel byl na standardowym blankiecie) ze nie wyplynie on za trzy czy tez piec lat gdzies w innym banku/firmie. Przeciez nie poznam, ze to akurat ten weksel, zostawiony w tym banku przy podpisywaniu tej umowy kredytowej. Czy mozliwe jest domaganie sie tylko i wylacznie zwrotu weksla ? I drugie pytanie: np bank Pekao S.A. odeslal weksel, ale niestety skasowany (tzn. przekreslony czerwonym...
Źródło: topranking.pl/1854/zwrot,weksla,in,blanco.php


Temat: szukam osób ponoszących straty przez działanie adminów allegro
Raczej utracone korzysci a nie straty. Niekoniecznie ... można sobie wyobrazić sytuację że sprzedawca kupił coś przeznaczonego na licytację ... na tyle nietrwałego lub którego cena szybko spadała że poniósł realne straty mozliwe do wyceny na podstawie faktur i np. protokołu zniszczenia/zuzycia/przeterminowania. Tomy M.
Źródło: topranking.pl/981/szukam,osob,ponoszacych,straty,przez.php


Temat: ABW zatrzymała rosyjskiego szpiega
...zdobywa się drogą kradzieży w trakcie wprowadzania jej do uzbrojenia, testowania czy też z okazji pokazów. Można, na przykład, w ramach prób wystrzelić sto rakiet i według oficjalnych dokumentów wszystko się zgodzi, w praktyce zaś wystrzelono tylko dziewięćdziesiąt dziewięć razy. Setna rakieta nie zostaje odpalona, lecz przekazana GRU. Równie dobrym sposobem jest spisanie sprzętu ze stanu lub sporządzenie fałszywego protokołu zniszczenia. Był wypadek, gdy jeden z agentów zaproponował GRU nabycie radaru pokładowego myśliwców NATO nowej generacji, pozwalającego na prowadzenie zwiadu nad terenami nieprzyjaciela z maszyny pozostającej nad własnym terenem. GRU – naturalnie – wyraził zgodę, uzgodniono też cenę, ale agent zastrzegł, że dostawa może zająć kilka dni lub nawet miesięcy. Zajęła kilka tygodni, a po roku radar...
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,902,105237377,105237377,ABW_zatrzymala_rosyjskiego_szpiega.html


Temat: Jeszcze raz o Enigmie
...angielskich czytelników prasy i słuchaczy radia dowiedziało się o niej po raz pierwszy. 9 listopada zbierze się w Warszawie mieszana komisja historyków polskich i brytyjskich poświęcona wspólnemu wydaniu dokumentów o wojennej współpracy w dziedzinie wywiadu. Anglicy twierdzą, że archiwa polskiej "Dwójki", przekazane na ich żądanie przez Polaków, zostały zniszczone w końcu lat 40. Strona polska upomina się o przedstawienie protokołu zniszczenia ze wskazaniem dokładnej jego daty i osoby lub osób, które za ten akt ponoszą odpowiedzialność. -------------------------------------------- Robert Warzyński
Źródło: topranking.pl/1834/49,jeszcze,raz,o,enigmie.php


Temat: Termin zwrotu weksla
...czas do kiedy muszą to zrobić i czym + można ich straszyć jeżeli tego nie zrobią? + + wlasnie, powinni zniszczyc komisyjnie (przy swiadkach) a dowod + (potwierdzenie) zniszczenia powinni przeslac.  Prawdę mówiąc to nie wiem jak to jest i czy taka procedura jest dopuszczalna, ale weksel własny to ja bym wolał "właśnie ;)" dostać z powrotem do reki :] A nuż ktoś umie rematerializować zniszczone obiekty... ;  No i czy " protokół zniszczenia pieniądza" jest np. dokumentem księgowym ?? Jakoś mi się nie wydaje. Nie czepiać się proszę że weksel to nie jest ściśle "pieniądz" - równie dobrze mogę spytać czy mogę zaksięgować coś na podstawie
Źródło: topranking.pl/1854/termin,zwrotu,weksla.php


Temat: Finaliści Bzdury Roku 2003
Ja mam własny typ - bzdura roku - informacje w "Gazecie Wyborczej". W tym artykule też roi się od błędów. Niektóre wyjasniali moi poprzednicy. Ja dodam tylko, że rzekome spalenie ikon w sądzie miało miejsce w piecu, który nie istnieje- z protokołu zniszczenia wynika, ze zostały spalone w piecu budynku sądowego, a w tym budynku jest ogrzewanie gazowe. Postępowanie w tej sprawie toczy sie nie w sprawie głupoty, ale w sprawie kradzieży. I co tu jest bzdurą?
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,63,11197016,11197016,Finalisci_Bzdury_Roku_2003.html


Temat: Lepper: Nie zgadzamy się na wódkę "ze śmieci"
nie jest istotne z czego... wyprudokowano, to czym sie uwaliles. Wlasnie moi okoliczni winiarze wywalili luski z winogron i nawet im do lbow nie przyszlo, ze cos sie jeszcze da z tym zrobic. To jest kompost, on sobie zgnije, a potem wcale nie zrobi sie protokolu zniszczenia... BArtek
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,902,50889700,50889700,Lepper_Nie_zgadzamy_sie_na_wodke_ze_smieci_.html


Temat: szukam osób ponoszących straty przez działanie adminów allegro
| Raczej utracone korzysci a nie straty. Niekoniecznie ... można sobie wyobrazić sytuację że sprzedawca kupił coś przeznaczonego na licytację ... na tyle nietrwałego lub którego cena szybko spadała że poniósł realne straty mozliwe do wyceny na podstawie faktur i np. protokołu zniszczenia/zuzycia/przeterminowania. Teoretycznie jest to możliwe. Musiał by jeszcze dowieść, ze nie miał możliwości sprzedaży tego poza Allegro z jakiegoś powodu.
Źródło: topranking.pl/981/szukam,osob,ponoszacych,straty,przez.php


Temat: Odnawianie agenturalnych kadr w związku zmianami !
...drogę prawną poprzez lustrację w niezawisłym sądzie, aby udowodnić moją niewinność. Jeszcze raz z całą dobitnością pragnę stwierdzić - nie byłam współpracownikiem ani tajnym agentem SB" - napisała Niezabitowska. We wtorek IPN ujawnił, że w Instytucie jest tylko mikrofilm materiałów służb specjalnych PRL na temat Niezabitowskiej oraz jego kopia. Oryginał został zniszczony w styczniu 1990 r., ale brak jest protokołu zniszczenia; trwają jego poszukiwania. Powiedzmy sobie. agentka "Nowak" uwierzyła , że Kiszczak zwrócił jej teczkę !
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,13,18822960,18822960,Odnawianie_agenturalnych_kadr_w_zwiazku_zmianami_.html


Temat: Tajemnica Twierdzy Szyfrów - odcinek piąty
...Małaszyński jest tititislićny, Gruszka jest tititiślićna, Żak był fajnym tramwajarzem, a zresztą nie takie knoty się kręciło, pieniądze należy zdobywać legalnie, a nie lewymi kombinacjami! Film zrobi na zlecenie instytucja i zapłacimy. Rachunki na Realia mamy z Cepelii na dwieście osiemdziesiąt tysięcy - zapłacimy. I nie sprzedamy Szpieka żadnemu muzeum, nawet Narodowemu, za milion! Czytał Lucjan Szołajski. Jak się podpiąć do protokołu zniszczenia? Masz jakieś wejścia? Czytała Krystyna Czubówna.
Źródło: topranking.pl/1753/tajemnica,twierdzy,szyfrow,odcinek,piaty.php


Temat: Donosy #3881, 2005-01-06 21:03 GMT
...sie w prokuraturze. Prokuratura Okregowa w Warszawie bada sprawe wyniesienia teczki z MSZ w 1990 r. i nielegalnego jej posiadania. W ramach postepowania sprawdzajacego przesluchana zostanie sama Niezabitowska. Nie wiadomo czy przesluchany zostanie gen. Kiszczak, ktory wg Niezabitowskiej zabral z MSZ jej teczke. W IPN jest tylko mikrofilm materialow sluzb PRL na temat Niezabitowskiej oraz ich kopia. Oryginal zostal zniszczony w styczniu 1990 r., ale brak jest protokolu zniszczenia. Nieoddanie do IPN akt sluzb specjalnych jest przestepstwem, za ktore grozi kara od 6 miesiecy do 8 lat wiezienia. O nieprawidlowosciach przy prywatyzacji PZU informowaly sluzby specjalne - oswiadczyl szef Agencji Bezpieczenstwa Wewnetrznego Andrzej Barcikowski. W czwartek przedstawil sejmowej Komisji ds. Sluzb Specjalnych informacje i oceny sluzb specjalnych w tej sprawie od 1998 r. Zdaniem komisji, Urzad Ochrony Panstwa i ABW...
Źródło: topranking.pl/1507/77,donosy,3881,2005,01,06,21,03,gmt.php


Temat: Brak prądu.
...? Co ?! Marsz mi do komputera, a nie trollować na pl.pregierz, dogadywać się z kolegą perkusistą - i to już. Ja już chyba wszystkim znajomym puściłem ten kawałek z obywatelem w roli bassu, z zapowiedzią że będzie jeszcze perkusja. I wszyscy chcą usłyszeć jak to będzie, zachęceni mną w roli gitary i obywatelem w roli bassu. Brakuje jeszcze perkusji. Zrócież coś, Obywatelu ! Wiem, że na razie mamy Misia na miarę naszych oczekiwań i możliwości, ale protokołu zniszczenia jeszcze nie róbmy. Pozdrawiam, Piotr Hosowicz, trener drugiej klasy.
Źródło: topranking.pl/1748/brak,pradu.php


Temat: rozbita doniczka
...stanowi realne zagrozenie dla klientow sklepu.Czy mam rację? Na jakie przepisy się powołać? Próbowałam załatwić sprawe polubownie i w konsekwencji odzyskać pieniążki, ale bez skutku, czy są na to jakieś szanse. Czy sprzedawca powinien posiadać ubezpieczenie na okoliczność takich wypadków? Mam jeszcze jedno pytanie, płacąc za stolik i doniczkę sprzedawca wystawił mi fakturę na oba przedmioty, czy nie powinien sporządzić protokołu zniszczenia. W końcu wystawił mi fakturę za przedmiot, który nie istniał(doniczka została zbita). Jak najkorzystniej załatwić tę sprawę. Dziękuję za odpowiedź.
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,807,50275350,50275350,rozbita_doniczka.html


Temat: Rząd będzie zwalniać, by zrealizować obietnice
...że te urządzenia nie działają. Ja rozumiem, że ktoś miał interes, żeby te urządzenia sprzedać, ktoś z kupujacych wziął za to prowizję i walczenie z tym jest walką z wiatrakami. Jest to dla mnie tak oczywiste, jak świadomość dziecka, że nowo zainstalowane urządzenia w Polsce mogą nie działać. Ale dlaczego tego nie mozna wrzucić do magazynu, żeby tam przeleżało, zardzewiało i poczekało do powołania komisji do napisania protokołu zniszczenia? Dlaczego czyjeś drobne geszefty mają wpływać na bezpieczeństwo dzieci? Niech urzędnicy z Dróg kręcą sobie lody, ale nie kosztem życia dzieci.
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,30,60220664,60220664,Rzad_bedzie_zwalniac_by_zrealizowac_obietnice.html


Temat: Ziobro i Engelking zepsuli służbowe laptopy
Kto ich tam wie. Ale jedna rzecz mi do tej wersji nie pasuje: skoro laptop Ziobry jest "zniszczony" (zniszczony?) to dlaczego nie sporządzono protokołu zniszczenia a sprzętu nie wywalono (lub nie schowano), choćby po to, by uniknąć takich scen jak wczorajsza (wcześniej czy później by to wyszło)? Zwłaszcza że badania dokonano w roku 2007? Nie zdziwiłbym się, gdyby się okazało, że w serwisie IT MinSpr mają taki burdel, że nie wiedzą który komputer jest który, a sprzęt który dostali z zewnątrz leży ponad dwa miesiące nierozpakowany (stąd naklejka serwisu na...
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,902,75105968,75105968,Ziobro_i_Engelking_zepsuli_sluzbowe_laptopy.html


Temat: pietnuje senatora Kozlowskiego
...p. Buzka na arkuszu ewidencyjnym SB przez III wydzial WUSW katowice pod oznaczeniem KA-47524 wdniu 16.11.1981 jako konfidenta; 2. dokument potwierdzajacy, ze p. Buzek figurowal w Zespolonym Systemie Kartoteki ogolnej - 88 pod numerem KA-47524 do pazdziernika 1989 jako tzw. zabezpieczenie MSW; 3. dokumenty swiadczace, ze w sierpniu 1986 r. arkusz ewidencyjny p. Buzka zostal zabrany przez pracownika Wydzialu XI Departamentu I MSW. Nigdzie w dokumentacji nie ma protokolu zniszczenia tego arkusza ani zadnych dalszych o nim informacji. Posel Karwowski podal nazwisko tego pracownika do wiadomosci "rzecznika" Nizenskiego, jednak ten (ani tez Sad Lustracyjny) nie uznal za stosowne przesluchac tego czlowieka na okolicznosc "znikniecia" arkusza ewidencyjnego p. Buzka - oczywiscie odmowiono przesluchania bez podania przyczyny; 4. falszerstwa w dokumentach paszportowych p. Buzka polegajace...
Źródło: topranking.pl/1747/pietnuje,senatora,kozlowskiego.php


Temat: co robicie ze starym sprzętem w pracy?
...złomu komputerowego, drukarki, > monitor itd. Co mozna z tym zrobić? Dodam że jestem z Warszawy > pozdrawiam Najpierw ustal w ksiegowosci, jak jest to zaewidencjonowane i jaka ma wartosc ksiegowa i u kogo jest na stanie. Potem mozna zaproponowac sprzedaz starego sprzetu pracownikowi za grosze (powinien byc juz zamortyzowany). Wyrzucenie, jesli chodzi o likwidacje srodka, ktorego nikt nie chce kupic, powinno odbyc sie na podstawie komisyjnego protokolu zniszczenia. Jest to problem, poniewaz taki sprzet powinien byc utylizowany zgodnie z normami (teoretycznie - ale jakas kontrola zewnetrzna w bardzo duzej firmie moze miec zastrzezenia) a to jest dosyc kosztowne.
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,23,24075493,24075493,co_robicie_ze_starym_sprzetem_w_pracy_.html


Temat: Lód z dachu spada
mnie bryła lodu ze sniegiem 19.02.2005r!!!! spadła z dachu hotelu4*"RADISSON" i rozbiła szyberdach,niszczac w znacznym stopniu dach.Do dnia dzisiejszego hotel mimo spisanego protokołu zniszczenia nie pokrył mi kosztow naprawy Golfa. Jedna wielka GRANDA !!!! H.Drost
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,72,37018377,37018377,Lod_z_dachu_spada.html


Temat: Samoobrona oddaje weksle, ale nie wszystkim
...też przy okazji wspólnej rozmowy w tvn24 z premierem Leszkiem Milerem z trzy lata temu. Teoria mija się z prawdą jak może szanować kazdego człowieka skoro może doprowadzić nie jednego człowieka do zawału serca jak ktoś podpisał weksel na ~500 000 i nie wiadomo czy go myszy zjadły czy co? czy go jakiś bezdomny znalazł na smietniku? tyle razy już media pokazywały jak był znajdowane dokumenty bankowe w smietnikach. Jeżeli lepper nie ma protokołu zniszczenia tych dokumentów czy co? A nie wie co się znimi stało to chyba pod lega też ustawie o ochronie danych osobowych nie wiem czy partia musi przestrzegać ustawy jak bank i chronić dokumenty? Wogóle to jak wyszli z samoobrony posłowie to chyba automatycznie tego typu weksel staje się własnościa samoobrony i ona musi zapłacić od niego podatek. Całe te weksle sa podobne do jakieś piramidy finansowej jakiegoś...
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,904,49844687,49844687,Samoobrona_oddaje_weksle_ale_nie_wszystkim.html